اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

محمدی عراقی:برنامه‌های فرهنگی باید زمینه‌ساز رشد دینی باشد/ طرح آرامش بهاری مروج فرهنگ گردشگری مذهبی

محمدی عراقی:برنامه‌های فرهنگی باید زمینه‌ساز رشد دینی باشد/ طرح آرامش بهاری مروج فرهنگ گردشگری مذهبی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: برنامه‌های فرهنگی در عین تنوع و سرگرمی باید آموزنده و زمینه‌ساز رشد دینی در افراد باشد.

 چهارشنبه 23 فروردین 1396   480  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از اداره کل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه آیت‌الله محمود محمدی عراقی در مراسمی در بقعه امام‌زاده باقر بیستون که  با حضور جمعی از مسؤولان و متولیان فرهنگی برگزار شد، اظهار داشت: طرح نوروزی آرامش بهاری هرساله در راستای ترویج فرهنگ گردشگری با رویکرد مذهبی برگزار می‌شود که باید اجرای این مراسم  در طول سال با عناوین گوناگون برنامه‌ریز واجرا  شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ماه‌های مبارک رجب، شعبان و رمضان در تقویم دینی ما به عنوان یک فصل خودسازی و بازگشت به خویش است، که فرصت خوبی برای تزکیه نفس و تقویت تقوای مذهبی در بشریت عنوان می‌شود.

وی  با اشاره به روایتی از حضرت محمد(ص) در زمینه اهمیت برخی ماه‌های ویژه برای اعمال مذهبی در طول سال، تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام(ص) ماه رجب را به عنوان ماه خدا، شعبان را ماه پیامبر(ص) و رمضان را ماه امت رسول اکرم(ص) معرفی کردند.

آیت الله محمدی عراقی  با اشاره به برکات ماه مبارک رجب با توجه به آغاز سال جدید و اهمیت خودسازی انسان و آمادگی برای ضیافت بزرگ الهی در ماه رمضان، یادآور شد: مومنان باید با آموزه‌های و تعالیم دینی در مسیر رشد و ترقی در قله‌های بندگی خداوند متعال قرار بگیرند.

محمدی عراقی گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی در عین سرگرمی باید آموزنده و سازنده باشند و در راستای ترغیب جوانان و نیز نسل آینده ساز کشور در زمینه مباحث دینی و اسلامی مطرح شود.

این مسؤول با تاکید بر اینکه دین اسلام دارای برنامه‌ریزی جامع و به صورت سالانه برای رشد و تکامل انسان است، ادامه داد: فصولی از سال به ویژه ماه رجب به عنوان تعلیم و تربیت امور دینی تعیین شده است و در این خصوص، حضور در برنامه‌های اعتکاف در واقع فرصت خوبی برای خودسازی و توجه به مسائل دینی است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: با استفاده از برنامه‌های عبادی و اخلاقی باید به رشد دینی دست پیدا کنیم، همچنین فصل بهار نشان دهنده روش و قدرت الهی بوده و آنچه مایه آرامش انسان می‌شود در حقیقت یاد خداوند متعال است.

 
 
 
برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر