اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مشاوراموربانوان سازمان اوقاف: سبک زندگی قرآنی زمینه حضوراثرگذاربانوان درعرصه های بین المللی رافراهم می کند

مشاوراموربانوان سازمان اوقاف: سبک زندگی قرآنی زمینه حضوراثرگذاربانوان درعرصه های بین المللی رافراهم می کند

مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امیدواریم همه با عمل به فرامین قرآن، سبک زندگی قرآنی و ترویج آن در اقصی نقاط جهان، بتوانیم شاهد بالندگی و حضور اثرگذار بانوان مسلمان در عرصه های مختلف باشیم.

 یک شنبه 3 اردیبهشت 1396   240  0      

به گزارش ستاد خبری اولین مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان، آیین افتتاح این رقابت ها با حضور فعالان قرآنی و داوران و شرکت کنندگان یکشنبه، سوم اردیبهشت در شبستان اصلی مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.

بنابر این گزارش، در ابتدای این مراسم خانم فرزانه، مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنان کوتاهی اظهار کرد: امیدواریم همه با عمل به فرامین قرآن، سبک زندگی قرآنی و ترویج آن در اقصی نقاط جهان بتوانیم شاهد بالندگی و حضور اثرگذار بانوان مسلمان در عرصه های مختلف باشیم.

در ادامه مراسم افتتاحیه، دکتر مریم حاجی عبدالباقی، از چهره های فعال در عرصه قرآن با اشاره به شهادت جانگداز امام موسی کاظم(ع) به بیان روایتی پرداخت و گفت: در کتاب امالی شیخ صدوق از «حفص» نقل شده است که روزی نزد امام موسی کاظم(ع) بودم و حضرت(ع) از شخصی سوال کردند: «آیا دوست داری در این دنیا بمانی؟» آن شخص پاسخ گفت: آری! امام(ع) پرسیدند: «چرا؟» آن مرد پاسخ داد: دوست دارم بمانم و سوره توحید را تلاوت کنم؛ آنگاه امام موسی کاظم(ع) فرمودند: «هر کس از دوستان ما بمیرد و قرآن را نداند(بلد نباشد) در قبر آن را به او یاد می دهند تا به وسیله آن خداوند درجات بهشت را برایش بالا ببرد».

وی اظهار کرد: بنابراین تلاوت آیات قرآن خود سبب بالا رفتن درجات در بهشت می شود. اگر شخصی زندگی قرآنی داشته باشد و دوستدار اهل بیت باشد اما قرآن را بلد نباشد در کلاس های جبرانی برزخ به او یاد می دهند، ضمن اینکه قرآن بسته معرفتی کاملی است که انسان برای رسیدن به مقام فناء فی الله باید این بسته را کاملا بلد باشد و آغاز این مسیر از تلاوت قرآن است.

حاجی عبدالباقی تصریح کرد: وظیفه ما نسبت به قرآن تلاوت قرآن، فهم قرآن و عمل به آن است. هیچ یک از این موارد جای دیگری را نمی گیرد و هر کدام جای خود را دارد.

وی در ادامه مباحث خود در مورد برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن بانوان گفت: آنچه اهمیت دارد، حفظ اخلاص است. حلقه مفقوده جامعه قرآنی جامعه زنان هستند. اگر زنان قرآنی باشند و در فعالیت های قرآنی شرکت داشته باشند، خانواده و جامعه با فعالیت های قرآنی گره می خورد.

این گزارش می افزاید: در ادامه این آیین از خانم زینب اهوارکی، همسر شهید مدافع حرم، جاویدالاثر جواد الله کرم  و خانم زهرا نبی لو، مادر شهدی مدافع حرم سعود عسگری که هر دو از حافظان قرآن کریم هستند، تقدیر شد.

همچنین، در بخش بعدی آیین افتتاحیه اولین مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان گروه تواشیح و همخوانی «بینه» از اصفهان به اجرای برنامه خود پرداختند.

گفتنی است، پس از اتمام آیین آغازین اولین مسابقات بین المللی قرآن کریم قرآن رقابت شش تن از متسابقین در سالن مخصوص این مسابقات آغاز شد که نماینده جمهوری اسلامی ایران نیز در میان آنها است.

اولین مسبقات بین المللی قرآن کریم بانوان از سوم تا پنجم اردیبهشت در مصلی امام خمینی(ره) با حضور نمایندگانی از 20 کشور جهان برگزار می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر