اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

همسرشهیدمدافع حرم و حافظ قرآن: آیات جهاد و شهادت دل مادران و همسران شهدا را آرام می کند

همسرشهیدمدافع حرم و حافظ قرآن: آیات جهاد و شهادت دل مادران و همسران شهدا را آرام می کند

آشنایی با آیات جهاد و شهادت و دانستن وعده الهی مبنی بر اینکه شهدای در راه خدا زنده اند و جهاد در راه او بهترین معامله است، دل مادران و همسران شهدا را برای حمایت و همراهی فرزندان و همسران شان آرام و به تکالیف شرعی خود در هر شرایطی آگاه می کند.

 یک شنبه 3 اردیبهشت 1396   405  0      

به گزارش ستاد خبری اولین مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان، خانم زینب اهوارکی، همسر شهید مدافع حرم، جاویدالاثر جواد الله کرم و حافظ کل قرآن درباره تاثیر برگزاری مسابقات بین المللی قرآن بانوان بر زمینه سازی برای بروز و ظهور استعداد زنان در عرصه های دینی قرآنی، گفت: برگزاری مسابقات قرآن برای بانوان اهمیت دوچندان دارد چون بانوان نقش مهمی در خانواده دارند و وقت بیشتری را با فرزندان در منزل می گذرانند در نتیجه زمینه سازی برای انس و ارتباط بیشتر آنها با قرآن در تربیت دینی قرآنی نسل آینده اثر خاصی دارد.
این حافظ کل قرآن کریم درباره تاثیرات حفظ قرآن بر تغییرات مثبت سبک زندگی بانوان به عنوان قشر اثرگذار در جامعه، بیان کرد: حفظ قرآن باعث می شود کلام نورانی وحی با گوشت و پوست انسان عجین شود و همین باعث می شود که در هر لحظه و در هر کاری آیات قرآن را مرور کنی، برای مثال بانویی که حافظ کل قرآن کریم است می تواند در حین بازی با فرزندان یا در مواقع مختلف، آیات قرآن را برای آنها بخواند و اینچنین گوشِ جان فرزندان با نورانیت وحی آشنا می شود که این مهم، تاثیرات تربیتی منحصربفردی دارد.
وی تاکید کرد: مادری که حافظ قرآن است و آیات الهی را در سینه دارد می تواند فرزندان مانوس با قرآن را تربیت کند.
همسر شهید مدافع حرم، جاویدالاثر جواد الله کرم درباره تاثیر حفظ قرآن و انس با آن در پذیرفتن شرایط جهاد همسرش و پس از آن کنار آمدن با شهادت ایشان با وجود دو فرزند خردسال، بیان کرد: اگر آشنایی با فرهنگ قرآن نبود شاید نمی توانستم حامی همسرم در این مسیر باشم اما آگاهی از آیات جهاد و شهادت و وظایف مسلمانان در قرآن، باعث می شود دل های ما قرص شود و همسران و فرزندانمان را در این مسیر همراهی کنیم.
این دکترای علوم قرآنی خاطرنشان کرد: وعده خداوند مبنی بر اینکه شهدای در راه خدا زنده اند و جهاد در راه او بهترین معامله است، باعث می شود مادران و همسران شهدا به تکالیف شرعی خود در هر شرایطی آگاه باشند.
بنابر این گزارش، در آیین افتتاحیه اولین مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از خانم اهوارکی، همسر شهید مدافع حرم، جاویدالاثر جواد الله کرم که حافظ کل قرآن، دکترای علوم قرآنی و خواهر چهار حافظ قرآن کریم است، تقدیر شد.
گفتنی است، اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از سوم تا پنجم اردیبهشت با حضور نمایندگانی از 20 کشور جهان در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود.

پایان پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر