اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حسینی: مسابقاتی  به گستردگی مسابقات بین المللی قرآن ایران  وجود ندارد

حسینی: مسابقاتی به گستردگی مسابقات بین المللی قرآن ایران وجود ندارد

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تشریح دلایل اعلام عنوان مسابقات بین‌المللی به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام گفت: به اذعان داوران خارجی حاضر در مسابقات، رقابتی به این گستردگی در دنیا وجود ندارد.

 چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396   606  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  حجت‌الاسلام والمسلمین  سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور در برنامه رصد شبکه قرآن به تشریح برخی جزئیات سی وچهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم پرداخت.

دبیر سی وچهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم  درخصوص معرفی این مسابقات به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام گفت: در جهان اسلام حدود 20 کشور مسابقه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌کنند و برگزاری مسابقاتی در چهار رشته و با حضور بیش از 400 میهمان خارجی از 83 کشور جهان و پوشش رسانه‌ای گسترده رقابت قطعاً نظیر ندارد و می‌توان آن را به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام معرفی کرد.

حسینی ادامه داد: این موضوعی است که اساتید خارجی حاضر در مسابقات جمهوری اسلامی هم به آن اذعان دارند، تا جایی که یکی از این عزیزان می‌گفت: وقتی مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران را می‌بینم خجالت می‌کشم مسابقات کشور خودم را مسابقه بین‌المللی خطاب کنم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از بررسی مسابقات بین‌المللی کشور‌های مختلف خبر داد و گفت: از سال گذشته در نشست‌هایی باحضور نمایندگان و اساتید ایرانی حاضر در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور‌های مختلف به تحلیل رقابت‌های مختلف پرداختیم. اغلب مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بسیار ابتدایی برگزار می‌شود و شاید در چند خیابان آن‌طرف‌تر کسی از برگزاری مسابقه قرآن خبر نداشته باشد.

وی برگزاری مراسم اختتامیه مسابقات بین‌المللی قران کریم را باشکوه دانست و گفت: خوشبختانه برگزاری آیین اختتامیه به حدی باشکوه بود که هیچ نقد و نکته منفی درباره این مراسم دریافت نکردیم، همچنین در این مراسم برای اولین‌بار سخنران نداشتیم و برنامه به تجلیل از برگزیدگان و پخش چند آیتم جذاب خلاصه شد. ما یا نباید در مراسم‌ها سخنران داشته باشیم و یا باید سخنرانان عزیز را متقاعد کنیم که بیش از پنج یا 10 دقیقه صحبت نکنند.

حسینی درباره هزینه‌های برگزاری مسابقات گفت: برای اعلام هزینه‌های مسابقات بین‌المللی قرآن باید ابتدا به جمع‌بندی نهایی برسیم و برای اعلام هم محدودیتی نداریم، این را هم بگویم این رقابت‌ها با همکاری و هم‌افزایی نهاد‌های مختلف برگزار شد و در بسیاری بخش‌ها از جمله تبلیغات شهری، صدا و سیما، استانداری و ... هزینه مستقیم به سازمان اوقاف تحمیل نشد.

 
 
 
برچسب ها   خبر

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر