اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حضور سردار صفایی جانباز 70 درصد در سالن برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم/ همسرم تمام زندگیم است

حضور سردار صفایی جانباز 70 درصد در سالن برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم/ همسرم تمام زندگیم است

سردار صفایی، جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس در سالن برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ارومیه حضور یافت.

 چهارشنبه 15 شهریور 1396   510  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، سردار صفایی، جانباز 70 درصد در سالن برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ارومیه حضور یافت و از نزدیک رقابت های این دوره از مسابقات را دنبال کرد.
غلامحسین صفایی از جانبازان دوران دفاع مقدس که از ناحیه گردن قطع نخاع شده است. وی در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۶۰ در جبهه چزابه تمام اعضا و جوارح خود را تقدیم محضر حضرت دوست کرد و از ‏زمان مجروحیت تاکنون تمام زندگی‏‌اش را با یاری دیگران انجام می‏‌دهد و در این ایام بیشترین زحمات زندگی‌اش بر عهده همسرش بوده؛ به نوعی همسرش برایش هم دست بوده و هم پا، و به قول خودش همسرش تمام زندگیش است.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در سال ۱۳۶۰ برای نخستین بار به جبهه اعزام شدم و در "عملیات طریق‌القدس" در "تپه‌های الله‌اکبر" شهر "بستان" مسئول خط بودم. در ابتدای شب که وارد خط شدیم و خط مقدم دشمن را تصرف کردیم، تیر به پایم اصابت کرد و مجروح شدم و از نیروها عقب ماندم.
من تنها ماندم برای اینکه حرکت کنم تا حدودی جلوی خونریزی پایم را گرفتم و با همین مجروحیت عملیات را ادامه دادم. آخر عملیات با یکی از دوستانم رفتیم و به جایی رسیدیم که عراقی‌ها سنگرهای محکمی ساخته بودند و از داخل آن سنگرها به نیروهای ما تیراندازی می‌کردند.
من و دوستم هر کدام از یک طرف به سمت سنگر عراقی‌ها حمله و آن را تسخیر کردیم نیروهای دشمن تسلیم شدند در همان نزدیکی دیدم دوستم روی زمین افتاده است او را برگرداندم و دیدم که شهید شده است، بوسیدمش و چفیه‌ام را بر رویش انداختم و با او خداحافظی کردم.
روز ۱۷ بهمن‌ماه سال ۶۰ بود نیروهای بعث عراقی به «چزابه» حمله کردند ساعت حدود ۱۱ بود که چند گلوله پی در پی از ناحیه چپ گردنم رد شد و من از بالای سنگر پایین افتادم و قطع نخاع شدم.
گفتنی است چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از 11 شهریور ماه در شهر ارومیه آغاز شده و تا 26 شهریور ماه ادامه می یابد.
انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر