اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

رونمایی از سایت ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن / برگزاری کمپین قرآنی همزمان با آزمون طرح ملی حفظ + تصویر

رونمایی از سایت ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن / برگزاری کمپین قرآنی همزمان با آزمون طرح ملی حفظ + تصویر

نشست مشترک مسئولان قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز دوشنبه سیزدهم آذرماه با حضور مدیران و معاونان این دو سازمان در سازمان اوقاف برگزار شد .

 دوشنبه 13 آذر 1396   831  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  ؛  نشست مشترک مسئولان قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز دوشنبه سیزدهم آذرماه با حضور مدیران و معاونان این دو سازمان در سازمان اوقاف برگزار شد.

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ابتدای این نشست با بیان سخنانی از مقام معظم رهبری، گفت: پیامبر (ص) مجسمه قرآن بود و اخلاق الهی و قرآن در ایشان به طور کامل نمایان شده و پیامبر(ص) شاهد و الگو هستند.

وی ادامه داد: ما مفتخریم به آموزش و آموختن قرآن کریم که انشالله قرآن را بیاموزیم و در رفتار و نگرش خودمان قرار دهیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه به تازگی وارد این معاونت شده، بیان کرد: پیش از پذیرش معاونت در صحبتهایی که با وزیر محترم ارشاد داشتم، صحبت‌ها بر این مبنا بود که موازی کاری ها و هزینه‌های اضافی را کم کنیم. حجت الاسلام و المسلمین حشتمی در زمان مدیریت خود در معاونت قرآن و عترت کاری را برای ادغام فعالیت های موازی سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز کرده بود که امروز آن را اجرایی کرده‌ایم.

فقهی زاده در پایان افزود: من هیچ انحصار طلبی از سوی سازمان اوقاف نه دیدم و نه وجود دارد؛ خطاب من بیشتر معطوف به استان‌ها است، که ما هیچ فرقی بین معاونت قرآن و عترت و سازمان اوقاف قائل نیستیم و تمام امور به طور مساوی بین این دو نهاد تقسیم می شود و با هم افزایی فعالیت ها صحیح تر انجام می شود.

حجت‌ السلام و المسلمین حمید محمدی دبیر شوراي توسعه فرهنگ قرآني، در ادامه این مراسم با تبریک  میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع)، گفت: قبل از تشکیل اتحادیه های قرآنی، یک عقبه ای برای تشکیل اتحادیه ها در شورای توسعه فرهنگ قرآنی، با حضور آقای امیرنیا معاون هنری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وی  در خصوص حفظ قرآن کریم و حافظان بیان کرد: قرائت زمانی می‌تواند به تلاوت تبدیل شود که استمرار هم داشته باشد. حفظ قرآن جایگاه خاصی دارد و مقام معظم رهبری هم مطالبه 10 میلیون حافظ قرآن داشتند که بارها افراد از معظم له پرسیدند و متوجه شدیم منظور ایشان هم حافظ کل قرآن است.

حجت الاسلام محمدی عنوان کرد: قرآن کریم دو ویژگی اساسی در بعد لفظی و معنایی دارد که بسیار روی قرائت آن که بخشی از اعجاز قرآن است، تاکید شده است.

حجت‌ السلام سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور  قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در این مراسم با یادی از قاری و پیشکسوت قرآنی استاد سید مهدی فاطمیان اظهار کرد: امیدواریم با زنده نگاه داشتن چنین اساتیدی جریان قرآن کریم در جامعه ما حرکت کند. ما بنا داریم از فرصت آزمون استفاده​ کنیم و شبیه کمپین هایی که در ماه مبارک رمضان و ماه محرم داشتیم، در برگزاری این آزمون نیز کمپین قرآنی برگزار خواهیم کرد.

، پس از صحبت های دبیر شورای سیاستگذاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم، حجت الاسلام والمسلمین محمدی، فقهی زاده و سید محسن میرباقری  از پوستر یادبود استاد فاطمیان رونمایی کردند.

حجت‌ السلام والمسلمین محمدی، با اشاره به جلسه توسعه فرهنگ قرآن و عترت بیان کرد: در جلسه‌ای که با معاونان توسعه فرهنگ قرآن و عترت برگزار شد، تصمیم گرفتیم، تأسیس موسسات قرآنی را به اوقاف بسپاریم، چراکه این نهاد بیشترین فعالیت و تربیت قرآن کریم را انجام داده است.

میرباقری مدیر موسسه نورالمجتبی با بیان اینکه این موسسه با هدف ترویج مباحث قرآنی دینی و اخلاقی تشکیل شد اظهار داشت: ما با تدریس 33 واحد درسی به صورت مجازی و الکترونیکی فعالیت خود را آغاز کردیم.

مسعود وکیل استاد قرآن هم  در ادامه بخش دوم نشست با اشاره به اینکه قرائت بدون درک معنا منطقی نیست اظهار کرد: آموزش درک معنا باید به صورت مستقیم از خود قرآن باشد. در مجامع علمی تصور این بود که اگر اموزش درک معنا را از خود قرآن اغاز کنیم بهتر به نتیجه میرسیم اما متاسفانه در حوزه اموزش تدبر و دک معنا در بخش علمی فعالیت قابل توجهی انجام نشده است.

در پایان این مراسم از سایت ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم و همچنین دروس الکترونیکی این آزمون سراسری رونمایی شد.

 
 
 
 
 
 
 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر