اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: وقف مهمترین مسئله در اسلام/ ریشه کن شدن فقر در جامعه با رعایت موقوفات ممکن می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: وقف مهمترین مسئله در اسلام/ ریشه کن شدن فقر در جامعه با رعایت موقوفات ممکن می‌شود

کاظمی با بیان اینکه با انجام فریضه وقف می‌توان فقر را در جامعه به میزان قابل توجهی کاهش داد، گفت: یکی از مهمترین مسائل در اسلام موضوع وقف است که می‌طلبد متولیان این عرصه در این مسیر به نحو احسن به وظایف شرعی خود عمل کنند.

 چهارشنبه 20 تیر 1397   1172  0      

علی کاظمی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان اوقاف و امور خیریه، با بیان اینکه مال‌اندوزی و تجمع ثروت برخی افراد، باعث ایجاد فقر در جامعه می‌شود، اظهار داشت: یکی از دلایل مهمی که می‌تواند فقر و تهی دستی افراد کم‌بضاعت را کاهش دهد اجرای دقیق قوانین و موازین شرع است که مسئله وقف یکی از بارزترین آنهاست.
این نماینده خانه ملت در ادامه گفت: تاریخ نشان داده که اگر اکثر دارایی‌ها و پول‌ها در دست عده‌ای خاص باشد، معصیت و فسق و فجور در آن جامعه افزایش پیدا م‌کند؛ لذا یکی از دلایلی که در احادیث به موضوع وقف و موقوفات تاکید شده است، جلوگیری از نابسامانی‌هایی است که به واسطه ثروت اندوزی برخی افراد ایجاد می‌شود؛ وقف علاوه بر اجر اخروی و دنیوی باعث می‌شود که بسیاری از معضلات اقتصادی و اجتماعی جامعه هم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه رفع مشکلات معیشتی مستضعفین با شعار میسر نمی‌شود، خاطرنشان کرد: رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باید جز اولویت‌های مسوولان باشد؛ امروز ما شاهد هستیم که علاوه بر مسوولان که در واقع خدمت‌رسان ملت هستند، مردم هم به کمک و یاری یکدیگر آمده‌اند و به طرق مختلف برای کاهش مشکلات همنوعانشان تلاش می‌کنند.
نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، موضوع وقف را یکی از راهکارهای اساسی ریشه‌کن شدن فقر در کشور عنوان کرد و گفت: علت اینکه ما امروز در کشور با مشکلات اقتصادی مواجهه هستیم، عدم اجرای احکام شرع و قانون اساسی کشور است. در واقع اگر مردم و مسوولان دوشادوش هم با تمسک به موازین شرع برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور همت کنند، قطعاً در آینده‌ای نه‌چندان دور اقتصاد ما رونق خواهد گرفت و دغدغه‌های معیشتی مردم نیز کم می‌شود.
کاظمی گفت: وقف یکی از بی‌نظیرترین اقدامات حسنه و شایسته نظام اسلامی است؛ چراکه مودت و مهربانی انسان‌ها در حق یکدیگر را به اثبات می‌رساند؛ چراکه گذشت از دارایی‌های که با زحمت و از راه حلال کسب شده و واگذار کردن آنها به افراد نیازمند، بهترین اقدامی است که موجب رضایت خدا و شادی روح و جسم وقف کننده می‌شود.
این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با توجه به اینکه ترویج فرهنگ غنی وقف و موقوفات وظیفه همگان است، یادآور شد: امروز بیشترین اماکن وقف شده در اختیار هیات‌ها، مساجد و تکایای عزاداری اهل بیت (ع) قرار گرفته که این امر باعث پررنگ شدن فرهنگ و ارزش‌های دین و مذهب تشییع است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، مسئله وقف را یکی از مهمترین مسائل در اسلام دانست و گفت: کسانی که در راه خیر قدم می‌گذارند و متولی در زمینه موقوفات می‌شوند باید مراقبت ویژه از عملکرد خود در این عرصه مهم داشته باشند و به نحو احسن به وظایف خود در این امر راهگشا عمل کنند.
انتهای پیام/ م
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر