اخبار

شنبه27آبان1402

09:49

70 محفل قرآنی همزمان با مسابقات سراسری قرآن در خراسان شمالی برگزار می شود

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: برگزاری ۷۰ محفل انس با قرآن کریم همزمان با چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بجنورد برنامه‌ریزی شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: برگزاری ۷۰ محفل انس با قرآن کریم همزمان با چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بجنورد برنامه‌ریزی شد.

حجت الاسلام علی اکبر صفری اظهار کرد: ۲۵ محفل انس با قرآن در مساجد، پنج محفل در امامزادگان شاخص شهرستان های بجنورد، شیروان، اسفراین، جاجرم و فاروج، ۲۵ محفل در مدارس، پنج محفل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و مابقی محافل نیز در سازمان‌ها، حوزه‌های علیمه، اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی، صنایع بزرگ و کارخانجات استان برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری محافل انس با قرآن کریم را ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه، آشنایی هرچه بیشتر اقشار مختلف جامعه با قرآن، ارتقای سبک زندگی قرآنی در جامعه، بالا بردن و ارتقای دانش قرآنی در بخش های مختلف از جمله قرائت، ترتیل، حفظ، تفسیر قرآنی، معارف قرآنی و سایر حوزه ها عنوان کرد.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: آشنایی مردم با تلاوت زیبای قرآن از دیگر اهداف برگزاری محافل انس با قرآن کریم است که باعث علاقه مندی بیشتر افراد جامعه به یادگیری و آموزش قرآن خواهد شد.
وی افزود: هفت قاری ممتاز ایرانی که بین المللی هستند در این دوره از مسابقات حضور خواهند یافت که از این افراد و همچنین سایر اساتید مجرب دعوت می شود تا در محافل انس با قرآن کریم مشارکت کنند.
حجت الاسلام صفری تصریح کرد: علاوه بر این، کارگروه‌هایی نیز در بخش های مختلف در راستای آموزش گروه ها برگزار که در این میان از اساتید مجرب استفاده خواهیم کرد.
چهل و ششمین مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور ۶۷۰ شرکت کننده ممتاز کشوری از نهم تا ۱۷ آذرماه جاری در بجنورد برگزار می شود.
این دوره از مسابقات در بخش آوایی انفرادی شامل حفظ (۵،۱۰،۲۰،۳۰ جزء) قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی و بخش گروهی شامل مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم و در بخش معارف عمومی شامل ترجمه سوره های یاسین و الرحمن و در بخش معارف تخصصی نیز شامل معارف قرآن کریم، معارف نهج البلاغه، معارف صحیفه سجادیه برگزار می شود.
حدود یک‌هزار مهمان با احتساب نیروهای اجرایی مهمان خراسان شمالی خواهند بود و تمامی تمهیدات لازم برای اسکان و پذیرایی این افراد اندیشیده شده است.