اخبار

سه‌شنبه16آبان1402

08:52

مشارکت پیا‌م‌رسان‌ داخلی در اجرای طرح‌های کارگروه قرآنی اعتاب مقدسه

دبیر کارگروه قرآنی و فرهنگی اعتاب مقدسه از مشارکت پیام‌رسان روبیکا در اجرای طرح‌های قرآنی این کارگروه خبر داد.

دبیر کارگروه قرآنی و فرهنگی اعتاب مقدسه از مشارکت پیام‌رسان روبیکا در اجرای طرح‌های قرآنی این کارگروه خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده، ولی فقیه در بعثه مقام معظم رهبری در این نشست که با حضور نمایندگان اعتاب مقدسه از آستان قدس رضوی، آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام، سازمان اوقاف و امور خیریه و بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد با اشاره به عقل به عنوان رسول باطنی و قرآن و اهل بیت علیهم السلام به عنوان رسولان ظاهری، بودن این دو در کنار هم را موجب پیشرفت و سعادتمندی انسان ذکر کرد.
معتز آقایی، دبیر کارگروه قرآنی و فرهنگی اعتاب مقدسه با اشاره به دعوت از اعضای هیئت مدیره پیام‌رسان روبیکا نیز برای حضور در این نشست، اظهار کرد: به منظور تبیین وظایف محوله به هر یک از اعتاب مقدسه در اجرای برنامه‌های قرآنی و پرداختی مؤثر به موضوع «جهاد تبیین»، از اعضای هیئت مدیره پیام‌رسان روبیکا نیز برای حضور در این نشست دعوت به عمل آمد.
در این نشست خادم القرآن عباس سلیمی رئیس کارگروه قرآنی و فرهنگی اعتاب ایران اسلامی با اشاره به روز ۱۳ آبان و همچنین جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی در غزه، تداوم روحیه مقاومت و استکبار ستیزی را به عنوان اصلی مهم در فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی برشمرد.
وی جهاد تبیین را یکی از مهمترین راهبرد‌ها در جهت مقابله با هجمه‌های دشمنان اسلام و انقلاب توصیف و خاطر نشان کرد: نگرش به قرآن از بعد جهاد تبیین و معرفی دشمنان و همچنین نگاه به اماکن متبرکه بعنوان ستاد‌ها و قرارگاه‌های مقاومت از موضوعات مهمی است که می‌تواند بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.
حسین خرازی، مسئول پیگیری امور مربوط به مجمع عتبات عالیات در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، به تشریح مصوبات کمیته نمایندگان و تأکید آن بر مسأله جهاد تبیین پرداخت و از پیوستن کارگروه بین الملل به کمیته نمایندگان تحت اشراف آستان قدس رضوی خبر داد.
وی به موضوعاتی همچون لایحه برنامه هفتم توسعه، طرح جامع پیشنهادی خدمت رسانی و تکریم زائران غیر ایرانی و موضوع کارگروه فضای مجازی و رسانه به عنوان مصوبات جلسات پیشین کمیته نمایندگان اشاره کرد و در ادامه اعضای کارگروه نیز به بیان دیدگاه‌های خود در این زمینه‌ها پرداختند.
موعد پنجاه و هشتمین نشست کارگروه، اواسط آذر امسال به میزبانی مسجد مقدس جمکران، تعیین شد.