اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

فعالیت دوهزار امامزاده در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

فعالیت دوهزار امامزاده در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف در نخستین نشست ستاد عفاف و حجاب سازمان اوقاف بابیان اینکه این سازمان در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب پیشگام است گفت:بیش از دوهزار امامزاده و بقعه متبرکه هم اکنون به قطب فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده و با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی ،اجتماعی و آموزشی در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب درحال فعالیت هستند.

 دوشنبه 1 آذر 1400   92  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل در نخستین نشست ستاد عفاف و حجاب سازمان اوقاف در دولت سیزدهم  که با حضور دکتر مجید ملکی تبار عضو ستاد ملی حجاب و عفاف وزارت کشور و نمایندگان معاونت ها و ادارات کل ستادی سازمان اوقاف برگزار شد با بیان این مطلب افزود: این سازمان در سطح کشور با فعال سازی مراکز فرهنگی و مراکز افق در بقاع متبرکه در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و ایجاد اشتغال در قالب طرح شمیم خدمت درراستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و مباحث مرتبط با بانوان و نشرآ موزه های اعتقادی و دینی درحال فعالیت  است.
 
وی تبدیل دو هزار امامزاده به قطب فرهنگی را یکی از موفقیت های برجسته این سازمان دانست و افزود:ظرفیت مبلغان همکار و فعال در سازمان اوقاف،حضور سالانه بیش از۱۵۰ میلیون  زائر و مسافر در امامزادگان و  بهره مندی از برنامه های مختلف این اماکن،فعال سازی 300 گروه جهادی در مراکز افق و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و برگزاری  و برپایی خیمه های معرفت از جمله اقدامات و ظرفیت های متنوع سازمان اوقاف است که دراین  راستا فعالیت دارند.
 
وی تاکید کرد : رویکرد جدید سازمان اوقاف شناسایی معضلات اجتماعی  و پیداکردن راه حل و رفع این معضلات در سطح محلات در قالب فعال سازی مراکز افق است که در این راستا و به منظور حل بخشی از مشکلات بیکاری  و اشتغال بانوان سرپرست خانوار طرح شمیم خدمت در جوار بقاع متبرکه به منظور ایجاد اشتغال پایدار در حال اجراست.
 
در این نشست همچنین دکتر ملکی تبار عضو ستاد ملی عفاف و حجاب وزارت کشور هم بابیان اینکه لازمه موفقیت برنامه های عفاف و حجاب شناخت دشمن وابعاد اقدامات تخریبی اوست تصریح کرد : یکی از لوازم تبیین فرهنگ حجاب و عفاف و پاکدامنی، پاسخگویی به سوالها و پرسش ها و رفع ابهام ها و شبهاتی است که درفضای مجازی و شبکه های اجتماعی و تولیدات هنری علیه عفاف و حجاب مطرح می شود.
 
وی خواستار برگزاری جلسات  مختلف اندیشه ورزی و تبادل ایده ها و طرح های نو در زمینه عفاف و حجاب شد و تصریح کرد:گسترش تعاملات درون سازمانی و برون سازمانی و میان دستگاهی برای رد و بدل طرحها و ایده ها و زمینه سازی برای بهره گیری از اندیشه های نو در این زمینه یکی از برنامه های در دست اقدام است.
 
وی گسترش بی حیایی و بی عفتی و آثار ضد فرهنگی را از جمله برنامه های دائمی دشمن و صهیونیست ها دانست و افزود :باید ابعاد قانونی عفاف و حجاب و الزامات جامعه دینی و اصل قانون عفاف و حجاب که سال گذشته توسط رئیس جمهور وقت ابلاغ شد برای جامعه و اقشار هدف تبیین و تعریف شود.
 
در این نشست مقرر شد گزارش جامعی از فعالیت های سازمان اوقاف در زمینه عفاف وحجاب وفعالیت ها وخدمات اجتماعی این سازمان  تهیه وتدوین وارائه شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر