• بله
  • اینستاگرام
لوگوی اوقاف

اخبار

بيشتر

يكشنبه27اسفند1402

15:59

326

امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک بین اوقاف با دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری تهران و بنیاد تعاون ارتش/ از احداث داروخانه تا ساخت مسکن

در راستای احیای موقوفه حاج اسماعیل جراح تهرانی که در جنوب شهر تهران واقع شده است، امروز تفاهم نامه هایی بین سازمان اوقاف و امور خیریه با دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری تهران و بنیاد تعاون ارتش به منظور احداث داروخانه، پارک علم و فناوری و ساخت مسکن منعقد شد.

در راستای احیای موقوفه حاج اسماعیل جراح تهرانی که در جنوب شهر تهران واقع شده است، امروز تفاهم نامه هایی بین سازمان اوقاف و امور خیریه با دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری تهران و بنیاد تعاون ارتش به منظور احداث داروخانه، پارک علم و فناوری و ساخت مسکن منعقد شد.

به منظور احیای موقوفه حاج اسماعیل جراح تهرانی که در جنوب شهر تهران واقع شده است، امروز تفاهم نامه هایی بین سازمان اوقاف و امور خیریه با دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری تهران و بنیاد تعاون ارتش با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حسین قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، سیدمهدی هدایت، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و شیخ رضایی، تولیت موقوفه جراح تهرانی به منظور احداث داروخانه، پارک علم و فناوری و ساخت مسکن منعقد شد.
سهیل بیگدلی، مدیرعامل بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور در این باره گفت: موقوفه حاج اسماعیل جراح تهرانی با ظرفیت بالایی که دارد در جنوب شهر تهران واقع شده و درآمدی که در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ داشته به طور متوسط در سال ۱۰ میلیارد تومان بوده است. در این زمینه با توجه به هدفگذاری که ریاست محترم سازمان اوقاف برای حمایت از پروژه های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری ترسیم کرده اند، یکی از تفاهم نامه هایی که امروز امضا شد بحث همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تهران، متولی موقوفه حاج اسماعیل جراح تهرانی و شهرداری تهران برای احیای این موقوفه بود.
وی اظهار کرد: بر این اساس مقرر شد این موقوفه حدود ۷ هکتار زمین در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهرداری قرار دهد و مجوزهای لازم برای ایجاد یک پارک فناوری برای حمایت و خدمت رسانی به مردم جنوب تهران و کشور اتفاق بیافتد.
بیگدلی عنوان کرد: همچنین با توجه به محرومیت‌ها و محدودیت‌هایی که در در جنوب شرق تهران وجود دارد و عموما مردم این منطقه از تهران با مشکل تهیه دارو مواجه هستند، تفاهم نامه ای به منظور اختصاص فضایی برای احداث داروخانه ۱۳ آبان بین سازمان اوقاف و دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد شد و در اسرع وقت عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی افزود: در راستای شعار و تعهد دولت نسبت به تامین و تولید مسکن و با توجه به‌ ظرفیتی که در سازمان اوقاف برای تحقق این تعهد وجود دارد بر اساس تفاهم نامه که بین سازمان اوقاف با شهرداری و بنیاد تعاون ارتش منعقد شد، مقرر شد از ظرفیت موقوفه حاج اسماعیل جراح تهرانی که زمین ۱۹ هکتاری دارد و فاقد درآمد هست برای ساخت مسکن استفاده شود.
بیگدلی تصریح کرد: در این زمینه، سازمان نوسازی شهر تهران در حوزه ایجاد منطقه با در نظر گرفتن تمامی کاربری های لازم و صدور پروانه متناسب با آورده در پروژه همکاری می کند و بنیاد تعاون ارتش مسئولیت ساخت مجموعه را بر عهده دارد.

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر