• بله
  • اینستاگرام
لوگوی اوقاف

آخرین اخبار

بيشتر

پنجشنبه3اسفند1402

20:25

269

شصت و دومین جایزه علمی به ایستگاه داوری رسید/ رقابت ۱۳۸ نخبه برای دریافت جایزه نوبل ایرانی

آیین داوری شصت و دومین سال جایزه البرز، صبح امروز (پنج شنبه ۳ اسفند) با حضور داوران در ۸ میز تخصصی و در ۳ زمان ۹۰ دقیقه‌ای برای دریافت جایزه نوبل ایرانی برگزار شد.

آیین داوری شصت و دومین سال جایزه البرز، صبح امروز (پنج شنبه ۳ اسفند) با حضور داوران در ۸ میز تخصصی و در ۳ زمان ۹۰ دقیقه‌ای برای دریافت جایزه نوبل ایرانی برگزار شد.

حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز در آیین داوری شصت‌ودومین سال جایزه البرز ویژه نخبگان اظهار داشت: امروز شاهد آئین داوری و انتخاب نفرات برتر و برگزیدگان نهایی جایزه البرز ۱۴۰۳ در بخش نخبگانی هستیم. زایش و رویش جایزه البرز موسوم به نوبل ایرانی با پیشینه و دیرینه‌ی شصت ساله، از اندیشه‌ی پاک و سرشتِ نیک‌ِ زنده‌یاد حسینعلی البرز نشأت گرفته است. ایشان در سال ۱۳۴۲ شمسی تمام اموال خود را با تأسیس بنیاد فرهنگی البرز به منظور توسعه فرهنگ علم و دانش و حمایت از دانشمندان، مخترعان، دانشجویان و دانش‌آموزان برتر کشور وقف کردند تا برای تسکین آلام بشری، رفاه زندگی انسانی و ارتقای حیثیت ایرانی در جامعه جهانی، عزت و افتخار کسب کنند.
بیش از نیم قرن از عمر اقدامی که مرحوم البرز بنا نهاده‌اند، می‌گذرد و تاکنون چندین هزار نفر از نخبگان و پژوهندگان علمی و فرهنگی ایرانی مورد حمایت و تشویق این بنیاد قرار گرفته‌اند.
وی افزود: امروزه جامعه ما بیش از هر زمان دیگر نیاز به ترویج ایده و اندیشه مرحوم البرز دارد تا همانند ایشان، خیرین و واقفین در مسیر پیشرفت علمی مشارکت فعال‌تری داشته باشند تا از این رهگذر، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر استعداد نخبگان علمی کشور و اعتلای نام ایران عزیزمان باشیم.
دبیرکل جایزه البرز تصریح کرد: در حال حاضر، شیوه اجرای نیت واقف در بنیاد فرهنگی البرز به‌ عنوان متولّی با سابقه‌ترین جایزه علمی ایران از طریق برگزاری سالانه همایش‌های ملی در دو بخش «نخبگانی» و «دانش آموزی» می باشد.
ارشدی گفت: در سال آتی که مقارن با شصت و دومین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز است، در راستای تحقق نیت واقف، مقرر است «همایش ملی جایزه البرز» با هدف تقدیر از ۶۲ نفر از نخبگان برتر سراسر کشور شامل دانشمندان، فناوران، دانشجویان و طلاب، در اردیبهشت ماه برگزار گردد.
وی اظهار داشت: فرایند سال جاری جایزه البرز بدین ترتیب بود که داوطلبان در هر یک از گروه‌ها از سراسر کشور، پس از ثبت نام در سامانه جایزه البرز، براساس شیوه‌نامه ابلاغی، مدارک و مستندات خود را از طریق سامانه جایزه البرز ارسال نمودند و با پایان مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک، نهایتا افراد واجد شرایط توسط دبیرخانه علمی جایزه البرز شناسایی گردیدند.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز خاطرنشان کرد: در مراسم امروز، آئین داوری و انتخاب برگزیدگان نهایی در بخش‌های دانشجویان و طلاب از میان افراد واجد شرایط، بصورت همزمان و به تفکیک، توسط هیئت انتخاب جایزه البرز ۱۴۰۳ که متشکل از اساتید برجسته دانشگاه‌هی و حوزوی می‌باشند، در هتل ارم تهران برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه شیوه‌‌نامه شصت و دومین سال جایزه البرز در آذرماه سال جاری منتشر شده بود، اظهار کرد: این شیوه‌نامه توسط مراجع مختلف به دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه ابلاغ شد که نهایتاً قریب ۲۵۰۰ نفر در بخش دانشجویان، فناوران و طلاب ثبت‌نام کردند.
دبیرکل جایزه البرز تاکید کرد: شصت و دومین سال جایزه البرز در اردیبهشت سال آیند‌ه‌ برگزار و برندگان آن مفتخر به کسب باسابقه‌ترین جایزه علمی کشور خواهند شد. ضمن اینکه رقم نقدی این جایزه، تماماً از محل درآمد بنیاد فرهنگی البرز تامین می‌شود.
ارشدی در پایان گفت: باید فرهنگ وقف علم و فناوری در کشور ما بیشتر تبیین شود و برای حمایت از نخبگان و رفع مشکلات کشور به این سمت برویم.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر